iPhone išrastas 1966 metais?

iphone pirmtakasIš tikrųjų telefono ir muzikos grotuvo derinys siekia kiek senesnius laikus nei dauguma iš mūsų galvoja. Vienas internautas klajodamas po bekraštes eBay platybes atrado vieną jį sudominusį daiktą. Tai ne kas kitas, o patvirtintas patentas. Atidžiau panagrinėjus, matyti, kad bendra patento idėja yra tokia pat kaip ir iPhone – t.y. ir telefonas ir mp3 grotuvas kartu. Užpatentuota yra privataus asmens arba kompanijos pavadinimu Semanta. Tai kol kas seniausiai datuojama grotuvo ir telefono simbiozės idėja.
Aišku, Aleksandro Grehemo Belo laboratorija testavo radijo telefoniją jau 4-ajame dešimtmetyje, o Eriksonas pagamino pilnai automatinę mobiliojo ryšio sistemą Švedijoje 1956 m., tačiau tai nemenkina šio patento, kurio numeris 25015, vertės. Kad ir kokia inovatyvi būtų ši patento idėja, ji buvo gerokai aplenkusi laiką, nes apie kokį funkcionalumą galime kalbėti, kai nešiojamo grotuvo atminties kortelė būtų buvusi lėkštės dydžio vinilinė plokštelė, mat tik tokio mažiausio dydžio atmintis egzistavo tuo metu.
Šio patento galiojimo laikas jau pasibaigęs, todėl Styvas Jobsas (Apple vadovas) neturėtų baimintis, kad vieną dieną į jo namus gali ateiti kokia nors Semanta ir pareikalauti savo dalies nuo Iphone pardavimų.

via[source]

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

css.php