MP3 grotuvams jau 10 metų! (1 dalis)

Pats pirmasis MP3 grotuvas buvo sukurtas kompanijos MPMAN gūdžiais 1998 metais. Tai buvo labai brangus, keistai atrodantis ir tik 32Mb atminties turintis MP3 grotuvas. Praėjus vos 10 metų mūsų jau nebestebina tūkstantį kartų šią talpą viršijanti flash atmintis. Baterijos irgi laiko žymiai ilgiau. Taip pat prisidėjo papildomos funkcijos, kaip: WiFi, Bluetooth, video palaikymas (MP4 grotuvai) ir kt.

1998 metai

Grotuvas pavadinimu Eiger Labs MPMan F10 buvo pristatytas CeBit parodoje kaip prototipas, bet susilaukė tiek daug dėmesio, kad kovo mėnesį buvo pradėtas pardavinėti parduotuvėse. Kaip jau minėta, jo atmintis buvo tik 32Mb, tačiau turtingesni pirkėjai galėjo pasinaudoti galimybe ir už papildomus 64$ išplėsti atmintį iki 64Mb. Pradinė F10 pardavimo kaina buvo 250$ (1000Lt tų laikų kursu).

caption?
Pirmasis MP3 grotuvas pasaulyje 1998 metais

Diamond Rio PMP300. Tai kitas MP3 grotuvas, sekęs po pirmojo. Pradėtas pardavinėti po kelių mėnesių nuo F10 pasirodymo PMP300 taipogi turėjo 32Mb atminties. Verta paminėti, jog šie MP3 grotuvai pasirodė tuo metu, kai karaliavo Napster ir kiti P2P nelegalaus dainų parsisiuntimo tinklai. Tai paskatino leidybines kompanijas Diamond kompaniją paduoti į teismą, nes buvo manoma, kad MP3 grotuvai skatina piratavimą. Aišku teismo tokie argumentai neįtikino, bet tik dar labiau išreklamavo ir MP3 grotuvai toliau tęsė savo žygį per pasaulį. 

mp3 grotuvas diamond

Laukite tęsinio..

Šaltinis

LIMAS

LIM.lt komanda.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

css.php