MP3 Grotuvai ir Mobilieji Telefonai – Aukso Gysla Vagims

vagis-mp3-ipod-shuffleNeseniai Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad “mp3 grotuvų kartos” jaunimas yra aukso gysla ilgapirščiams ir sukčiams. Vienas iš aštuonių vaikų nuo 11 iki 16 metų tapo “karštų produktų” (mobilieji telefonai ir mp3 grotuvai) aukomis per pastaruosius trejus metus.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad viena iš trijų aukų vagystės metu buvo vienu ar kitu būdu užsimiršęs ir arba rašė tekstines SMS žinutes, klausėsi muzikos, kalbėjo telefonu ar žaidė žaidimus.

Beveik trečdalis 11-mečių Didžiojoje Britanijoje su savimi gatvėse nešioja MP3 grotuvą ar mobilųjį telefoną, kurio vertė siekia daugiau nei 1000 Lt, o pusės apklaustųjų nešiojami brangūs įrenginiai kainuoja nuo 500 iki 2500 Lt.

Valdžios pareigūnai sieks susitikti su MP3 grotuvų gamintojais ir aptarti naujas dizaino galimybes, kurios padėtų apsaugoti vaikus nuo mp3 grotuvų ir telefonų vagysčių.

Tyrimu nustatyta, kad 85% 11-16 metų paauglių dažniausiai eidami nešasi telefoną, o 35% nešasi mp3 grotuvą.

Nuolat telefoną nešiojasi 70%, o nuolat mp3 grotuvą nešasi 20% minėtos amžiaus grupės paauglių. Telefono iš vis neturi 6%, o mp3 grotuvo – 23% respondentų.

25% vagystės aukų teigė netekusios mp3 grotuvo, mobiliojo telefono arba žaidimų konsolės tiesiogiai, t.y. tapo apiplėšimo dalyviais, beveik trečdalis (33%) sakė, kad juos apvogė kišenvagiai, o 40% teigė, kad jų vertingi daiktai buvo palikti neatsargiai palikus juos be priežiūros. Didžioji dauguma vagysčių atliktos nepažįstamų žmonių.

Tik 34% paauglių pranešė apie mp3 grotuvo vagystę policijai. 42% nepranešė jokiai oficialiai instancijai, bet didžioji dauguma (80%) teigė pasiskundę tėvams.

 

via [Timesonline]

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

css.php