MP3 grotuvams jau 10 metų (2 dalis)

Tęsiame straipsnį apie dešimtmečio jubiliejų švenčiančius mp3 grotuvus.

1999 metai

Sensory Science RaveMP 2100

mp3-grotuvas-ravemp-2100.

Šis mp3 grotuvas buvo pristatytas 1999 m. vasarą. Atmintis 64Mb buvo jau dvigubai didesnė, nei prieš metus išleistų mp3 grotuvų. Be kita ko, prie RaveMP 2100 buvo galima prijungti papildomą 32Mb atminties kortelę, kas leido padidinti bendrą talpą iki 96Mb.

RaveMP 2100 grotuvas buvo ne tik tuo metu talpiausias, bet ir turėjo vieną naują savybę – įrašyti balsą, t.y. diktofono funkciją. Dar viena nauja savybė buvo ta, jog grotuvas galėjo saugoti telefono numerius, o į pakuotę iėjo Sennheiser aukštos kokybės ausinės. AA tipo baterijos užteko 10 valandų grojimo. Muzikos perrašymas buvo galima naudojant specialią paralelinę jungtį arba per USB, tiems kas jau turėjo šią “didelę naujovę” savo kompiuteriuose.

Creative Labs Nomad

mp3-grotuvas-creative-nomad

Creative kompanijos pirmasis mp3 grotuvas išleistas 1999 metų birželį. Turėjo 32Mb atminties, FM radiją, balso įrašymo funkciją, o jo kaina buvo 429$. Nomad buvo pirmasis grotuvas rinkoje turėjęs sujungimo funkciją, t.y. vartotojai galėjo prijungti grotuvą prie kompiuterio ir vienu metu krauti grotuvą bei perkelti failus.
Vienas įdomus momentas apie Nomad grotuvą buvo tas, kad tai iš tikrųjų nebuvo Creative gaminys. Tai buvo tik frančizės teisėmis nupirktas Samsung YP-D40 modelis, kuris buvo paradavinėjamas tos pačios Samsung Yepp pavadinimu.

HanGo PJB-100

mp3-grotuvas-pjb-100

Sukurtas Compaq kompanijos ir išleistas Hango PJB-100 buvo pirmasis mp3 grotuvas, kuris turėjo kietąjį diską vietoj flash atminties. Tai reiškė, kad vietoj standartinio tiems laikams 32/64 Mb atminties dydžio šis grotuvas turėjo laptopo dydžio kietąjį 4,86Gb standųjį diską.
MP3 grotuvas, galintis talpinti šimtą CD diskų kolekciją prieš 9 metus buvo tarsi Šventasis Gralis, kaina irgi buvo įspūdinga – 799$.

2000 metai

I2Go eGo

mp3-grotuvas-12go-ego

2000-aisiais daugelis susidūrė su dilema, ką rinktis, ar flash atmintį turinčius, ar PJB-100 stiliaus mp3 grotuvus. Flash atmintis reiškė lengvumą ir portabilumą, bet ribotą atminties talpą, o PJB-100 galėjo nešti 100 CD diskų, bet atrodė kaip plyta rankoje. eGo išsprendė šią problemą, kurios MP3 grotuvas buvo pirmasis, naudojęs IBM mikrodiskus.
Turėdamas 2 mikrodrive jungtis eGo teoriškai talpino 2 Gb muzikos, bet tik teoriškai, nes tuo metu 1Gb kainavo 1000$, kas reikštų, jog pilnai prijungtas mp3 grotuvas kainuotų 2000$. I2Go eGo taip pat turėjo įmontuotą garsiakalbį ir tekstą-į-garsą funkciją, bet tai nė kiek nepadėjo komanijai parduoti didesnį kiekį mp3 grotuvų. Šis mp3 grotuvas buvo kartu ir gulbės giesmė eGo komanijai, nes tais pačiais metais dėl finansinių sunkumų ji buvo priversta paskelbti bankrotą.

Sony Vaio MC-P10 Music Clip

sony-music-clip-mp3-grotuvas

Sony pirmasis bandymas atsikąsti mp3 grotuvų rinkos baigėsi gigantiška nesėkme su MC-P10 Music Clip modeliu. Priežastis – Sony nusprendė, kad grotuvas galės groti tik kompanijos sukurtą ATRAC failo formatą ir nepalaikys MP3 formato.
Kadangi Sony pridėjo prie dėžutės CD su programa, konvetuojančia MP3 dainas į ATRAC formatą, tai ant grotuvo buvo užklijuotas MP3 ženkliukas, o tai suklaidino ir nuvylė daugelį pirkėjų, kurie masiškai grąžino grotuvus atgal. Sony keletą mėnesių vis dar bandė “prastumti” ATRAC muzikinį formatą, bet galiausiai nusprendė pasiduoti ir įdėjo MP3 palaikymą. Kaip vėliau paaiškėjo, prireikė dar 7 metų, kol Sony visiškai atsisakė ATRAc formato palaikymo savo mp3 grotuvuose.

Creative Nomad Jukebox

creative-nomad-jukebox-mp3-grotuvas

šis 500$ kainuojantis grotuvas buvo didžiulis Creative hitas. Talpa buvo 6Gb, bet nepaisant masyvaus dydžio komapnija pardavė didžiulius kiekius. Nomad Jukebox buvo vienas iš geriausių kada nors pagamintų mp3 grotuvų istorijoje turint galvoje garso kokybę ir funkcijų gausą. Tiek daug funkcijų kaip šis grotuvas net ir ne visi šiandieniniai mp3 grotuvai turi.
Be ausinių lizdo Nomad Jukebox grotuvas turėjo 2 line-out jungtis ir 1 line-in jungtį. Taip pat jis turėjo parametrinį “ekvalaizerį”, erdvinius ir aplinkos nustatymus, leidžiančius sureguliuoti garsą priklausomai nuo to, kokioje  patalpoje jūs esate.

Kol kas tiek, jei praleidote pirmąją dalį, galite ją paskaityti čia.

Taip pat neužmirškite aplankyti elektroninės parduotuvės www.lim.lt

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

css.php