Lietuvis Užkariauja Mobilių Komunikacijų Rinką

Lietuvių sugalvotas ir įgyvendintas projektas Getjar.com yra nepralenkiamas lyderis tarp mobiliųjų programų ir žaidimų portalų. O šio portalo įkūrėjas bei vadovas, lietuvis Ilja Laurs, pripažintas vienu įtakingiausių žmonių mobiliųjų komunikacijų rinkoje. Jo kompanija lyginama su tokiais grandais kaip „Vodafone Group“, „Apple“, „Microsoft“, „Nokia“, „Facebook“, „Google“ ir k.t.

O viskas prasidėjo 2000 metais, kuomet Lietuvoje buvo įkurta mobiliųjų žaidimų bendrovė „Midas Baltic“. Joje dirbo 5 programuotojai, kurie kūrė įvairius žaidimus bei programas mobiliesiems telefonams. Sukurtus žaidimus bei programas patalpindavo savo puslapyje tam, kad vartotojai galėtų nemokamai parsisiųsti bandomąsias versijas ir jas ištestuoti. O už tai, parsisiuntusieji pasidalintų savo patirtimi apie tai kaip viskas veikia ir ką reikėtų taisyti. Po gana trumpo gyvavimo laiko, daugybė kitų programų kūrėjų pareiškė norą talpinti savo bandomąsias programas šiame portale. Taip per 5 metus portalas tapo didžiausiu ir nenugalimu lyderiu mobiliųjų komunikacijų rinkoje.

Šiuo metu Getjar.com yra populiariausias mobiliųjų telefonų programų portalas pasaulyje, kuris turi apie 200 tūkst. registruotų narių. Kas mėnesį parsisiunčiama apie 20mln. įvairiausių programų iš maždaug 150 pasaulio šalių. Portalas taip sparčiai plečiasi, jog nusprendė įkurti savo padalinį Silicio slėnyje. Tai pirmoji kompanija Lietuvos istorijoje, kuri turi savo padalinį šioje vietovėje.

LIMAS

LIM.lt komanda.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

css.php