Microsoft padavė į teismą TomTom Navigacijas Kuriančią Kompaniją

Image representing Microsoft as depicted in Cr...

“Microsoft” padavė į teismą GPS TomTom navigacijas automobiliams gaminančią kompaniją, teikdama, kad į automobilio navigaciją montuojami bendrovės prietaisai pažeidžia aštuonis Microsoft patentus – įskaitant tris TomTom patobulinimus su Linux operacinės sistemos branduoliu.

Tai pirmas kartas, kai “Microsoft” paduoda į teismą atviro kodo operacinę sistemą Linux po daugelio metų besitęsiančių kaltinimų dėl patentų pažeidinėjimu. “Microsoft” pabrėžia, kad jos tikslas nėra trukdyti vystytis atviro kodo programinei įrangai. Penki TomTom navigacijos patentų pažeidimai susiję su Microsoft programine įranga.

“Microsoft” sako, kad teismas yra paskutinė išeitis, kadangi ilgiau nei vienerius metus nepavyko pasiekti sutarimo su TomTom bendrove. Windows programinės įrangos kūrėja laukia oficialaus atsakymo iš TomTom ir žada  jį viešai paskelbti.

Šiuo atveju, JAV apygardos teismas Sietle ir Tarptautinės prekybos komisija, jau trečią kartą nagrinėja panašias “Microsoft” bylas. Kiti 2 ankstesni teismai baigėsi abipusiais taikiais susitarimais. Palyginimui, “Microsoft” pateikė daugiau nei 500 patentų per pastaruosius penkerius metus.

“Išimtiniais atvejais, tokiais kaip šis, kai pragmatiškas verslo susitarimas negali būti pasiektas, mes manome, kad  neturime kito pasirinkimo, bet siekti teisinių veiksmų siekiant apsaugoti mūsų inovacijas ir mūsų partnerių, kurie turi licencijos” sakė Gutierrez, kompanijos atstovas.

Penki iš patentų ginčų yra susiję su automobilių navigacijos technologijomis, o kiti trys susiję su failų valdymo metodais. Gutierrez sakė, kad Microsoft pasiekė licencijavimo susitarimus su kitomis automobilių navigacijos bendrovėmis dėl tų pačių patentų, ir jis mano, ka galima “greitai išspręsti” ginčą su TomTom bendrove.

Microsoft sakė anksčiau, kad Linux ir kitos atviro kodo programos pažeidžia daugiau nei 200 jos patentų – tai kelia įtampa tarp Microsoft ir atviro kodo bendruomenės. Paklaustas, ar šis TomTom atvejis yra pradžia platesnei teisinei kampanijai prieš Linux, Gutierrez paneigė.

Paskutinis Microsoft teismas dėl patentų  buvo prieš kompaniją Primax technologijosdėl kompiuterio pelės. Viskas baigėsi tuo, jog įmonės pasirašė licencijavimo susitarimą.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

css.php