Pest Reject ir panašių prietaisų veikimo principas

Rinkoje pasirodę įvairūs prietaisai, tokie kaip Pest Reject ir kiti, skirti abaidyti namų kenkėjus, veikia ultragarsinių bangų principu. Normalus garso dažnis, kurį girdi žmogus yra nuo 20Hz iki 20000Hz. Ultragarsas prasideda nuo 20kHz.

Kadangi žmogus ultragarso negirdi, jam tokie kenkėjų atbaidymo prietaisai nekenkia, tačiau skirtingi padarai (pelės, žiurkės, tarakonai ir kt.) yra išvystę jautresnę klausą ir girdi ultragarsą. Gebėjimas atskirti ultragarsą yra gynybinė funkciją išsivysčiusi evoliucijos metu. Tam tikri plėšrūnai – šikšnosparniai, delfinai ir kt. medžioja savo grobį pasitelkdami ultragarsą, todėl medžiojami gyvūnai instinktyviai bijo šio dažnio.

Pest Reject ir kiti panašūs ultragarsiniai prietaisai imituoja kintančio dažnio ultragarsines bangas, taip baidydami kenkėjus. Skirtingiems kenkėjams efektas pasireiškia nevienodai ir nereikėtų nustebti, jog įjugus prietaisą pirmosiomis dienomis kenkėjų aktyvumas padidės ir juos matysite dažniau. Klaidingai pagalvojama, kad prietaisas neveikia, tačiau pirmiausia kenkėjai turi rasti būdų palikti patalpas, galbūt darėte būsto remontą ir nebeliko ankstesnių pasitraukimo takų. Poveikis pasireiškia tik po tam tikro laiko, dažniausiai 2-3 savaičių.

Ultragarsui sklisti trukdo storos sienos, todėl jei namas ar butas didelis, reikėtų pasiskaičiuoti efektyvų veikimo plotą ir prietaisus išdėstyti tam tikrais atstumais keliuose kambariuose.

Lim.lt parduotuvė siūlo įsigyti įvairių ultragarsinių atbaidymo prietaisų:

ultragarsine-uodu-baidykle1_1_ 14571_70372_hhi-14571

LIMAS

LIM.lt komanda.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

css.php